Homepage

 

Informace z ÚEB pro novináře a veřejnost

 

Jiné užitečné informace

 

 

Významné publikace a výsledky

Zajímavé výzkumné projekty

Ocenění

Jiné užitečné informace

 

 Jiné užitečné informace

 

 

 

Týden vědy a techniky 2008

Týden výstav, přednášek, kulatých stolů, prezentací a exkurzí vás čeká od 3. do 9. 11. 2008. Akci pořádá Akademie věd ČR. Máte příležitost seznámit se s vědci a s jejich prací, která ovlivňuje každodenní život více, než si obvykle uvědomujeme.

Náš ústav připravil letos pro Týden vědy Dny otevřených dveří, výstavu Rostlina s příběhem a také přednášku o soužití rostlin a člověka „Proč se musí modrá planeta zelenat“ (5. 11. ve 13:00 na Národní 3, Praha 1).

 

Dny otevřených dveří

Každý rok pořádáme dny otevřených dveří pro veřejnost. Zájemci si prohlédnou naše laboratoře a přístroje, seznámí se s vědci a dozvědí se, co a jak vlastně zkoumá moderní rostlinná biologie. Jedna návštěva u nás vydá za sto přečtených článků na internetu.

Chtěli byste se k nám také podívat? Letos můžete mezi 4. a 7. listopadem navštívit tři naše pracoviště v Praze a jedno v Olomouci. Podrobný program najdete zde. Rádi vás přivítáme!

 

 

Fotosoutěž ÚEB a pozvánka na výstavu

16. září 2008: Náš ústav je hlavním pořadatelem netradiční fotografické soutěže Rostlina s příběhem. Její uzávěrka byla 15. září. Od 3. do 7. listopadu vás zveme na výstavu nejlepších snímků s „příběhy“ – zajímavými postřehy o zobrazených rostlinách.

Základní informace o soutěži najdete zde, podrobnosti na fotopribeh.avcr.cz.

Foto: Rostlinný příběh z laboratoře ÚEB. Konopí, jak ho nejspíš neznáte – v tkáňové kultuře. Snímek doktorky Z. Vondrákové.

 

 

Blog o popularizaci vědy

Doktor Jan Kolář z našeho ústavu píše na stránkách Respekt.cz blog o popularizaci vědy. Najdete na něm recenze aktuálních populárně-naučných knih, výstav, akcí i televizních dokumentů z různých oborů - od biologie po historii. Občas se doktor Kolář zmíní i o dění v ÚEB, například o naší výstavě Jak to vidí rostliny nebo o přípravě webových stránek pro veřejnost.

 

 

 

Home | Úvod | Co je nového | Kontaktní informace | Organizační schéma

Vědecké útvary | Přehled laboratoří | Vydávané publikace | Zajímavé linky

 

© 1999-2008 Ústav experimentální botaniky

 Datum poslední úpravy: 3.10. 2008